1
2
3
استاندار خراسان رضوی:
با توجه به نقش دامپزشکی در سلامت، حمایت های لازم را از دامپزشکی انجام می دهیم
 
استاندار خراسان رضوی در دیدار با مدیر کل دامپزشکی استان با توجه به نقش دامپزشکی در سلامت بر انجام حمایت های لازم توسط این نهاد از مجموعه اقدامات دامپزشکی استان تاکید کرد.
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1399-04-16 13:31

به گزارش فاخته، علیرضا رزم حسینی دراین دیدار که در دفتر وی انجام شد بر ضرورت افزایش نظارت های دامپزشکی و تامین سلامت انواع نهاده و فرآورده های خام دامی در استان تاکید کرد و در خصوص تامین اعتبار جهت خرید نهاده های مهم کنترل بیماری های دامی همچون و اکسن و سموم ضدانگل قول مساعد داد.

وی با توجه به پیشرفت فیزیکی بالای مرکز بررسی بیماری های دامی گلمکان و نقش آن درتوسعه استان، خواستار توجه ویژه از طرف دولت جهت راه اندازی هرچه سریع تر این مرکز شد.

وی با اشاره به نقش دامپزشکی در اقتصاد و اشتغال، اقدامات دامپزشکی را زمینه ساز ایجاد اشتغال پایدار و ثبات اقتصادی استان در عرصه های مرتبط با محصولات دامی دانست.

رزم حسینی در این دیدار بر ضرورت گسترش خدمات دامپزشکی در تمامی نقاط به ویژه مناطق محروم استان تاکید کرد.

وی ضمن قدردانی از تلاش های مجموعه دامپزشکی استان، به نقش دامپزشکی در جهش تولید نیز اشاره و خواستار حضور جدی دامپزشکی و صنایع مرتبط در این عرصه شد.

مدیر کل دامپزشکی استان نیز در این دیدار با اشاره به شرح وظایف دامپزشکی، اقدامات مجموعه متبوع خود را در زمینه تامین سلامت آحاد جامعه و ارتقای امنیت غذایی زائران و مجاوران آستان ملائک پاسبان رضوی مهم خواند.

دکتر احمد شریعتی ضمن اشاره به برخی کمبودها از جمله اعتبارات و تجهیزات، از استاندار درخواست نمود تا در جهت رفع تنگناهای موجود که ارتباط مستقیمی با تولید و حمایت از تولیدکنندگان دارد مساعدت های لازم را انجام دهد و ضمن تاکید بر عدم تکافوی اعتبارات با حجم عملیات دامپزشکی، خواستار حمایت مالی استاندار در جهت راه اندازی پروژه مرکز بررسی بیماری های دامی گلمکان شد.

وی یادآور شد علیرغم تمام تنگناها در تامین نهاده هایی نظیر سموم، واکسن ها و ... با توجه به تدابیر از قبل پیش بینی شده، اجازه داده نشده است تا خللی در خدمت رسانی به دامداران و تولید کنندگان استان رخ دهد.

شریعتی گفت: در راستای جهش تولید نیز کارگروه «جهش تولید» در این اداره کل به طور جدی فعالیت خود را آغاز کرده و در راستای رفع موانع تولید و تسریع در این فرایند و نیز کمک به صادرات و رفع مشکل تشکل ها، جلسات منظم برگزار شده و مصوبات کاربردی نیز به تصویب رسیده است.

وی با اشاره به اهمیت مثلث اقتصادی در توسعه همه جانبه استان،از آمادگی اداره کل دامپزشکی استان و صنایع وابسته به این بخش برای حضور در تدابیر اتخاذ شده در این مثلث تاکید نمود.

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
09055204638
04  نشانی:
مشهد، خیابان خواجه ربیع، آیت الله عبادی 80 پلاک3
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
چهارشنبه ۶ تیر ۱۴۰۳
 
2024 - Jun - 26