1
2
3
واکسیناسیون رایگان سگهای صاحبدار همزمان با روز جهانی هاری در نیشابور
 
به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان نیشابور همزمان با 28 سپتامبر روز جهانی هاری سگهای صاحبدار این شهرستان بصورت رایگان واکسینه خواهند شد .
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1400-07-04 11:22

به گزارش فاخته، دکتر علی سلیمانی رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان نیشابور با تاکید بر تلاش برای افزایش آگاهی افراد جامعه در مورد بیماری هاری توسط سازمانها و نهادهای زیربط گفت : سازمان دامپزشکی همواره در جهت مهار این بیماری تلاش نموده و در این راستا همزمان با 28 سپتامبر ( سه شنبه 6 مهرماه ) کلیه درمانگاهها و کلینیکهای دامهای کوچک و  شبکه دامپزشکی اقدام به واکسیناسیون رایگان سگ ها بر علیه بیماری هاری خواهند نمود . لذا شهروندان با ارجاع سگ های گله , نگهبان و خانگی به این مراکز نسبت به واکسیناسیون آنها اقدام نمایند .

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

دکتر سلیمانی افزود : هاری بیماری ویروسی دستگاه عصبی مرکزی است که تمامی حیوانات خونگرم را مبتلا می کند . بیماری هاری در حیوانات مختلف علائم متفاوتی دارد که از جمله آنها تغییر رفتار , ترس از نور , ترس از آب , حمله به افراد اشخاص و دیگر حیوانات , ریزش بزاق , فلجی حلق , و در اسب بصورت غلط زدن , در گاو نعره زدن بوده . ضمن اینکه کنترل ییماری از طریق واکسیناسیون تمامی سگهای گله و صاحبدار بصورت سالیانه و کنترل و عقیم سازی سگهای ولگرد توسط انجمن های مردم نهاد می باشد .

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
09055204638
04  نشانی:
مشهد، خیابان خواجه ربیع، آیت الله عبادی 80 پلاک3
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
چهارشنبه ۶ تیر ۱۴۰۳
 
2024 - Jun - 26