1
2
3
جمع‌آوری ۳۹۷ قلم داروی غیرمجاز از داروخانه‌های دامپزشکی فردوس
 
رئیس شبکه دامپزشکی فردوس از کشف و جمع‌آوری ۳۹۷ قلم با ۱۶ عنوانی دارویی غیرمجاز و تاریخ گذشته از داروخانه‌های دامپزشکی فردوس و خارج کردن آن‌ها از چرخه مصرف خبر داد.
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1401-05-29 12:40

به گزارش فاخته به نقل از خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، دکتر اسماعیلی گفت: عدم رعایت موازین علمی، فنی و بهداشتی در عرضه و مصرف دارو‌های دامی می‌تواند ضرر‌های جدی به سلامت جمعیت دامی و همچنین جامعه و اقتصاد کشور وارد کند.

وی با بیان اینکه بسیاری از اقلام دارویی باگذشت زمان و تمام شدن تاریخ مصرف اثربخشی خود را از دست داده و غیرقابل‌مصرف می‌شوند، گفت: بعضی از دارو‌ها باگذشت زمان انقضا مواد سمی از خود تولید می‌کنند که استفاده از آن‌ها خطرناک است به همین منظور کارشناسان دارو و درمان این شبکه در بازدید‌های سرزده از داروخانه‌های دامپزشکی ۳۹۷ قلم داروی تاریخ منقضی را جمع‌آوری و از چرخه مصرف خارج کردند.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

رئیس شبکه دامپزشکی فردوس افزود: در این بازدید‌ها نحوه نگهداری دارو، شرایط محیطی داروخانه از نظر دما و نور و نظافت، چیدمان دارو، حضور یا عدم حضور مسئول فنی، نسخه پیچی و تجهیزات و لوازم ضروری داروخانه مورد بررسی قرار گرفت و اخطار‌های لازم به مسئولین فنی این مراکز داده شد.

 

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
09055204638
04  نشانی:
مشهد، خیابان خواجه ربیع، آیت الله عبادی 80 پلاک3
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳
 
2024 - Jul - 16