1
2
3
یادداشت؛ مسعود خیاطی:
هر روز برای کارکنان سازمان دامپزشکی کشور روز ملی مبارزه با بیماری های مشترک بین انسان و دام است
 
13 تیرماه روز ملی مبارزه با بیماری های مشترک بین انسان و حیوان فرا رسید، فرصت را مغتنم دانستم تا چند سطری از زحمتکشان گمنام این حوزه بنویسم تا گوشه ای هر چند کوچک از خدمت رسانی این تلاشگران بیان شود.
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1402-04-13 11:32

فاختهایثارگرانی که در عین گمنامی و بی ادعا هر روز، هر ماه و هر فصل با حداقل امکانات، تجهیزات و حقوق در هر شرایط آب و هوایی رخت و لباس کار پوشیده و عزم ماموریت از نزدیک ترین مناطق تا دور افتاده ترین و صعب العبور ترین مسیرها عبور کرده تا آماده رزم با عوامل بیماریزا شوند.
ایثارگرانی بی سنگر در خط مقدم مبارزه با بیماری های مشترک بین انسان و حیوان که سینه سپر کرده و با به خطر انداختن جان و سلامتی خود، بهداشت و سلامت جامعه و صیانت از صنعت دامپروری کشور را تامین و تضمین می کنند.
اکنون جنگ و مبارزه شکل و ماهیتش نسبت به گذشته تغییر کرده و هر روز به شکل نوین، کشورها در مقابله با هم هستند، اگر روزی صحنه جنگ تحمیلی به شکل نظامی بود،در دست جوانان رشید این مرز و بوم اسحله قرار داشت، اکنون در برخی مواقع جنگ به شکل بیوترورسیم است و دشمنان با بکارگیری عوامل بیماریزا قصد حمله دارند، حال اسلحه ای که در دست کارکنان دامپزشکی ، سرنگ است تا با رشادت و برداشتن گام های استوار از حریم بهداشت و امنیت غذایی این سرزمین دفاع کنند.
آری، متاسفانه بخش زیادی از پرسنل این سازمان به بیماری های مشترک بین انسان و دام که مهمترین آن تب مالت است آلوده شده اند و بدن های شریف آنها تا پایان عمر میزبان این باکتری منحوس است که باید با درد و آلام ناشی از آن بسازند و بسوزند...
هر چند که هر روز، برای کارکنان سازمان دامپزشکی کشور روز ملی مبارزه با بیماری های مشترک بین انسان و دام است ولی به پاس داشت فرارسیدن 13 تیرماه، روز ملی مبارزه با بیماری های مشترک بین انسان و حیوان از خدمات ایثارگونه این قشر زحمتکش و بی ادعا تقدیر و تشکر می کنیم و این روز را به همه فعالان این حوزه در بخش دولتی و خصوص صمیمانه تبریک می گوئیم.

مسعود خیاطی

کارشناس اداره کل دامپزشکی خراسان جنوبی

مطالب مرتبط

دیدگاه (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

بسیار عالی مهندس خیاطی عزیز

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
09055204638
04  نشانی:
مشهد، خیابان خواجه ربیع، آیت الله عبادی 80 پلاک3
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
چهارشنبه ۶ تیر ۱۴۰۳
 
2024 - Jun - 26